SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12 w ELBLĄGU


"BĄDŹCIE DZIELNI, DAMY RADĘ !!"!

Get Adobe Flash player

21 lutego w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego naszą zespołową pracą "Paint Europe" zakończyliśmy zadania Team Hero Week. Każdy z uczniów zostawił swój ślad na mapie Europy podpisując się i tworząc jedną wspólnotę. Nasz team pracował nad zrozumieniem pojęcia drużyna. Uczniowie w swoich językach ojczystych napisali słowa związane z pracą zespołową.

Na ostatnim spotkaniu owocnej wizyty obejrzeliśmy film podsumowujący pracę naszej międzynarodowej drużyny podczas Team Hero Week.

Czytaj więcej: Paint the Europe! 

Dzięki zaangażowaniu w różnorodne działania i aktywności podczas Tygodnia Bohatera Pracy Zespołowej uczniowie wzmocnili umiejętności pracy w drużynie.

W trzecim dniu wizyty nasz Erasmus+ team poznał unikatowy przykład pracy zespołowej, tzw. human towers podczas wizyty w Muzeum Castellers de Vilafranca. Od 1948 zespołowa budowa wież jest najważniejszym dobrem kulturowym regionu Barcelony. W 2010 roku UNESCO wpisało Wieże na listę dziedzictwa kulturowego Hiszpanii.

Czytaj więcej: Human Towers! - Our Team work!

Drugiego dnia Team Hero Week w ramach projektu Erasmus+ nasza międzynarodowa klasa przeżyła niezwykle ekscytujący, pełen wrażeń czas w stolicy Katalonii.  Podążając za przewodnikiem spacerowaliśmy pięknymi ulicami Barcelony. Mieliśmy okazję podziwiać niezwykłą architekturę Antonio Gaudiego. Wspaniałym przykładem pracy zespołowej realizującej wizję Gaudiego, jest Bazylika Sagrada Familia. Na zakończenie dnia odwiedziliśmy kolorowy i niezwykły Park Guell zaprojektowany także przez tego wybitnego artystę.

Czytaj więcej: Nasza drużyna poznaje kulturę hiszpańską.

16 lutego 2020 grupa uczniów SP12 z klas 6a i 6d oraz 7b, 7c i 7d oraz nauczyciele po długiej podróży rozpoczęli Team Hero Week w Hiszpanii w ramach realizacji zadań projektu Erasmus+ I am my life hero.

Celem wizyty w szkole partnerskiej była inspiracja międzynarodowej drużyny oraz społeczności szkolnej do zmiany stylu życia. Szkoła Escola Circell w Moja Olerdola, położona niedaleko Barcelony, opiera swoje działania na metodzie pracy zespołowej. Pracując razem uczniowie dzielą się poglądami oraz cieszą się z korzyści jakie daje praca w grupie.

Czytaj więcej: TEAM HERO WEEK -  SP 12 w szkole partnerskiej w Hiszpanii 

My pet Hero

Opierając się na wspólnych celach projektu, takich jak:

Wymiana dobrych nawyków szkolnych prowadzących do samorozwoju

Tworzenie możliwości kreatywnej kreatywności w różnych dziedzinach, aby odkryć talenty i pokonać słabości

W ramach projektu Erasmus+ I am my life hero SP 12 zorganizowała konkursy fotograficzny oraz na wiersz My pet hero.

Czytaj więcej: ERASMUS + XII

Walczę ze swoimi słabościami- pracuję nad moimi dobrymi cechami.

Naszym celem projektu jest zmiana złych nawyków w dziedzinie zdrowia. Jednym z głównych przedmiotów, które szkoła ma w swoich programach nauczania, jest zdrowie. Opierając się na doświadczeniach z poprzedniego roku, skupiamy się na zadaniach projektu, zapraszając całą społeczność szkolną do udziału w różnych wydarzeniach, aby pobudzić motywację do życia w dobrym stylu. Z myślą o celach projektu Erasmus + Jestem moim bohaterem życia, w roku szkolnym 2019/20 szkoła koordynująca nr 12 w Elblągu w Polsce zorganizowała konkursy Menu Zdrowego Bohatera oraz plastyczno-językowy– Zdrowe przepisy. Drugie zadanie polegało na nagraniu filmiku w języku angielskim. Uczestnicy nagrali zdrowe przepisy na regionalne dania.

Czytaj więcej: ERASMUS XI

Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu przyłączyła się do Dni Erasmusa na kilka tygodni przed rozpoczęciem europejskich obchodów. Zaprosiliśmy miejscową dwujęzyczną szkołę Regent College i dzieci ze szkół podstawowych do świętowania Dnia Erasmusa + podczas Festiwalu.

Śpiew to doskonały sposób na wyrażenie siebie poprzez prezentację umiejętności i kreatywności. Uczniowie musieli pokazać teksty za pomocą gestów, tańca, plakatów lub przebierania się.

Czytaj więcej: Dni Erasmus+X 2019

Copyright © 2020 A.K.  Rights Reserved.