Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu jako koordynator projektu I am my life hero zaprezentowała cele współpracy szkół w Dziedzinie Edukacji KA2 Erasmus+.
Oferując działania, które rozwijają pozytywną identyfikację jako bohatera nowoczesnych stylów uczenia się pragnęliśmy pokazać społeczności szkolnej i międzynarodowej, jak współpraca i wymiana dobrych doświadczeń jest cenna w życiu. Szczególnymi celami były:
- rozwinięcie innowacyjnych praktyk edukacyjnych z wykorzystaniem narzędzi TIK
- zaangażowanie uczniów i nauczycieli w wykorzystanie nowoczesnej technologii.
Dni Technologii- Smart Hero zakończyliśmy wydarzeniem, którego celem była promocja innowacyjnych metod wspierających efektywne stosowanie technologii cyfrowych.
Przygotowaliśmy Warsztaty dla nauczycieli SP 12 oraz ze szkół partnerskich na portalu etwinning dotyczące Technologii Flip Board w nauczaniu z wykorzystaniem narzędzi TIK.
Podczas szkolenie na przygotowanie materiałów informatyczno-edukacyjnych za pomocą Wirtualnej Gazetki Szkolnej, zaprezentowaliśmy otwartą edukację promująca innowacyjne wykorzystania narzędzi TIK, a także rezultaty naszej międzynarodowej współpracy.
Specjalny spot ICT in Primary School no 12 prezentuje programy, aplikacje, a także nowoczesne narzędzia TIK wspomagające nauczanie różnych przedmiotów, sztuki oraz akwizycję języków obcych.