foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W Elblągu w miniony wtorek rozpoczęły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, czyli rywalizacja uczniów z elbląskich szkół podstawowych 👍👏.
Sportowa inauguracja roku szkolnego odbyła się w Parku Modrzewie. Na początek uczniowie rywalizowali w jesiennych biegach przełajowych. Zawody były także okazją do nagrodzenia szkół, które okazały się najlepsze w MIMS w roku szkolnym 2019/2020.

Czytaj więcej: III MIEJSCE za SPORTOWĄ RYWALIZACJĘ W ZESZŁYM ROKU

Marcin Bachanek akademickim mistrzem Świata łyżwiarstwie szybkim

Amsterdam (Niderlandy), 10-12.03.2020r.

Na najstarszym otwartym torze lodowym  w Amsterdamie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. Zawody te, organizowane dla studentów uprawiających łyżwiarstwo szybkie, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem  zawodników uprawiających tę dyscyplinę sportu. Biorą w nich udział czołowi łyżwiarze szybcy startujący w Pucharach i Mistrzostwach Świata i Europy. W tegorocznej imprezie udział wzięli panczenistki i panczeniści z 18 państw a wśród nich 9-cio osobowa reprezentacja naszego kraju.

Wśród reprezentantów Polski znalazł się elblążanin, absolwent szkoły SP-12 w Elblągu, wychowanek UKS „Viking”, podopieczny Ryszarda Białkowskiego, obecnie zawodnik GKS „Stoczniowiec” Gdańsk -  Marcin Bachanek.

Dla panczenisty, po odwołaniu wielobojowych mistrzostw Polski, które miały odbyć się w dniach 14-15.03.2020r.,  był to ostatni sprawdzian dyspozycji w tym sezonie. Sprawdzian ten  jak się okazało wypadł doskonale. Startując w  A.M.Ś Marcin wziął udział  w biegu na dystansie 1500m . Rywalizacja, w bardzo trudnej konkurencji, przy wyrównanej stawce rywali i niesprzyjających warunkach pogodowych zakończyła się ogromnym sukcesem.  Zawodnik „Stoczniowca”  utrzymał bardzo dobre tempo jazdy i po stosunkowo małych „spadkach” na poszczególnych rundach,  uzyskał czas, który pozwolił mu zwyciężyć i zdobyć tytuł akademickiego mistrza Świata w tej konkurencji.

1500m

  1. Marcin Bachanek POL - 1:55.11
  2. Aleksandr Podolski RUS - 1:55.86
  3. Wiktor Rudenko BLR - 1:57.01

Drugą konkurencją, w której brał udział M. Bachanek był bieg drużynowy (team pursuit). Polacy jadący w składzie Marcin Bachanek, Dawid Burzykowski, Szymon Palka ulegli tylko Rosjanom, pokonując za to m.in. Holendrów, którzy skończyli konkurencję  na trzecim miejscu.

Team- pursuit (bieg drużynowy – 8 okrążeń)

  1. Team Russia RUS - 4:11.88
  2. Team Poland POL(M. Bachanek, D. Burzykowski, Sz. Palka) - 4:13.12
  3. Team Netherlands NED - 4:13.34

Niestety w czwartek – 12.03.20r.  zawody zostały przerwane z powodu zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa. Zawodnicy żałowali, że nie będą mogli w piątek startować, ale rozumieli decyzję, która została podjęta przez rząd holenderski. Szkoda, bo M. Bachanek miał duże szanse na zdobycie kolejnego medalu w swojej koronnej konkurencji  t.j. mass-start (bieg grupowy na 16 okrążeń). Polacy ukończyli imprezę z sześcioma medalami.

Ryszard Białkowski – trener GKS „Stoczniowiec” Gdańsk.

Dziś nasi uczniowie wywalczyli brązowy medal w XXXIV MIMS w piłce ręcznej. W półfinale zwyciężyli z SP 21 5:0
W ścisłym finale po zaciętej walce ulegli SP 3 i SP 9, ostatecznie zajmując 3 miejsce.
BRAWO CHŁOPAKI:
Grzelakowski Jakub 7b, Wedeł Jakub 7b, Winowiecki Filip 7c, Chodzińaki Sebastian 8b, Piech Jakub 8b, Jabłoński Dimitr 8c
Kociełowicz Rafał 8c, Panfil Mikołaj 8c, Burcz Kamil 8d, Osiński Jakub 8d, Skrętkowicz Jakub 8d
GRATULACJE!!! 

Czytaj więcej: Sportowy sukces naszych chłopaków!

25 września odbyły się jesienne biegi sztafetowe. Reprezentacje dziewcząt i chłopców z klas IV-VI i VII-VIII walczyły dzielnie. Dziewczyny z klas VII-VIII  zajęły 3  a chłopcy 2 miejsce. O podium otarła się reprezentacja chłopców z klas IV-VI zajmując 4 miejsce. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za poświęcenie i włożony wisiłek. Podczas tych zawodów odebraliśmy Puchar za zajęcie II miejsca w ubiegłorocznej rywalizacji szkół podstawowych.

Czytaj więcej: SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Bardzo dobrze zaprezentował się w tegorocznych zawodach wędkarskich Patryk Gładykowski z kl. VI c. Na piętnastu wędkarzy startujących w kategorii 11 -13 lat  zajął on wysokie - II MIEJSCE. Zawody odbywały się na rzece Elbląg na Bulwarze Zygmunta Augusta. Patryk w nagrodę otrzymał okazały puchar, medal, koszulkę, plecak i drobne akcesoria wędkarskie. Dobre wyniki w tych zawodach uzyskali także pozostali uczniowie naszej szkoły. Byli to : Oliwia Głuchowska z klasy V e oraz Patryk Dąbała i Ksawier Buszta z klasy V d. Również oni otrzymali pamiątkowe koszulki , medale i akcesoria wędkarskie.

Czytaj więcej: WRZESIEŃ 2019- ZAWODY WĘDKARSKIE

Copyright © 2022 SP 12 ELBLĄG Rights Reserved.