Na rozgrywanych w dniu 06.06.2022 r. Mistrzostwach Elbląga w LA uczniowie naszej szkoły zdobyli 10 medali. Ponadto w klasyfikacji drużynowej CHŁOPCY zajęli PIERWSZE MIEJSCE a DZIEWCZĘTA - MIEJSCE DRUGIE.

Medale w tych zawodach wywalczyli : Dawid Bródka (dwa złote), Jan Król (złoty), Nadia Jankowska

(srebrny), Helena Mierzejewska ( srebrny), Kacper Rakoczy (brązowy), Jgor Lepiesza (brązowy), Patryk Gładykowski (brązowy). Na podium stanęły także nasze sztafety 4x100 m: dziewczęta były drugie a chłopcy zajęli trzecią lokatę.

Gratulujemy udanego startu na zawodach.

W miesiącu maju w naszej szkole zorganizowano turniej w halowej piłce nożnej klas siódmych. W rozgrywanych meczach systemem " każdy z każdym" uzyskano następujące wyniki :

1. 7e - kl. 7a   9:6                             kl. 7b - kl. 7a   0:5
  2. 7d - kl. 7b  12:1                            kl. 7d - kl. 7c    3:0
  3. 7e - kl. 7c   3:0                             kl. 7b - kl. 7e    0:5
  4. 7d - kl. 7e   4:3                             kl. 7d - kl. 7a    4:2
  5. 7b - kl. 7c   3:0                             kl. 7c - kl. 7a     0:3

A tak przedstawia się kolejność po zawodach :

I  MIEJSCE  kl. 7d - 12 pkt. (br. 23:6)

II  MIEJSCE  kl. 7e -  9 pkt. (20:10)

III  MIEJSCE kl. 7a - 6 pkt.  (16:13)

IV  MIEJSCE  kl. 7b - 3 pkt. (4:22)

V  MIEJSCE  kl. 7c -  0 pkt. (0:12)

Startującym klasom dziękujemy za udział i za sportową walkę podczas rozgrywek.

Zawody zorganizowali i przeprowadzili Aleksandra Kańduła i Ryszard Dalidowicz.

Duży sukces odnieśli chłopcy z naszej szkoły na rozgrywanych w dniu 27.05. 22r. Mistrzostwach Elbląga w Czwórboju LA. Po bardzo zaciętej walce na stadionie przy ul. Saperów, nasi zawodnicy zajęli II MIEJSCE i zdobyli SREBRNE MEDALE w dzisiejszych zawodach.

Czytaj więcej: CZWÓRBÓJ

Na rozgrywanych w hali tartanowej SSP -3 Mistrzostwach Elbląga w LA, bardzo dobrze zaprezentowali się dwaj zawodnicy naszej szkoły. W skoku wzwyż, uczeń klasy 8 A - Oliwier Siemieniecki-Okłota wywalczył SREBRNY MEDAL, zaś Dawid Bródka z klasy 8 C - MEDAL BRĄZOWY. Ustanowili oni rekordy życiowe z wynikiem 155 cm. Niewiele do podium, bo tylko 0,2 s, zabrakło Igorowi Lepieszy w biegu na dystansie 2 x 30 m. Zajął on piątą lokatę wśród 35 startujących zawodników. Na szóstej pozycji w pchnięciu kulą uplasował się Dawid Czerwiec. Naszą szkołę w zawodach reprezentowali również Patryk Gładykowski (10 m. w skoku w dal) oraz Szymon Chodziński (14 m. w pchnięciu kulą). Szczegółowe wyniki oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie www.mostruso.pl
Gratulujemy osiągniętych rezultatów.

Iga Wojtasik

akademicką mistrzynią Świata w łyżwiarstwie szybkim

Lake Placid (USA), 02-05.03.2022r.

Na olimpijskim otwartym torze lodowym  w Lake Placid,  rozegrano Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. Zawody te, organizowane dla studentów uprawiających łyżwiarstwo szybkie, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem  zawodników uprawiających tę dyscyplinę sportu. Biorą w nich udział czołowi łyżwiarze szybcy startujący w Pucharach Świata, Mistrzostwach Świata i Europy. W tegorocznej imprezie udział wzięli panczenistki i panczeniści z 9 państw a wśród nich 8-mio osobowa reprezentacja naszego kraju.

Wśród reprezentantów Polski znalazł się elblążanka, absolwentka szkoły SP-12 w Elblągu, wychowanka UKS „Viking”, podopieczna Ryszarda Białkowskiego, obecnie zawodniczka AZS-AWF Katowice -  Iga Wojtasik.

Czytaj więcej: Iga Wojtasik