foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2021/2022 do programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.


Nasza działalność w poszczególnych miesiącach:

Laboratoria przyszłości_wrzesień 

Laboratoria przyszłości_październik

Laboratoria przyszłości - listopad

Laboratoria przyszłości - grudzień

Laboratoria przyszłości _styczeń

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LUTY

Laboratoria przyszłości_marzec

Laboratoria przyszłości_kwiecień

Laboratoria przyszłości - maj

 

 

grudzień   styczeń   luty   marzec   kwiecień   maj   czerwiec   


 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech

Celem jest  stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria

 

Laboratoria Przyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych w nowoczesny sprzęt, który umożliwia rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów z tzw. kierunków STEAM  (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Dzięki takiemu wyposażeniu szkoły dzieci  będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności manualnych i technicznych,  myślenia matematycznego,  stosowania TIK, pracy zespołowej, dobrej organizacji pracy.

 

 

 

Nasza szkoła otrzymała  wyposażenie zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości w wysokości 208 000,00 zł. Wzbogaciła się między innymi w drukarki i długopisy 3D, mikrokontrolery, sprzęt do nagrywania, roboty, mikroskopy, meble do pracowni, konstrukcyjne klocki Lego. Urządziliśmy warsztatownię, a w niej  pracownię krawiecką, robótek ręcznych i stolarską. Mamy też  kuchnię dydaktyczną. Doposażyliśmy pracownię techniczną i biologiczną.

 

Zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie do realizacji zagadnień programowych na różnych przedmiotach w naszej szkole. Uatrakcyjni  zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki, biologii, matematyki, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Copyright © 2024 SP 12 ELBLĄG Rights Reserved.