foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

Tak jakbyś nie chciała swym odejściem smucić...

tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.

                                                           Ks. J. Twardowski

 

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że dnia 7 czerwca 2019 r. po długiej i ciężkiej chorobie odeszła od nas na zawsze nasza koleżanka Karolina Wójcik-Postulka. Śmierć zabrała wspaniałą nauczycielkę, wychowawczynię i przede wszystkim cudownego człowieka.

Pani Karolina od 1980 roku związana była ze Szkołą Podstawową nr 12 w Elblągu. To w tej placówce z pasją i zaangażowaniem uczyła kolejne pokolenia dzieci i młodzieży kochać swoją Ojczyznę. W swoją pracę wkładała całe serce, a jej cudowny głos intonujący patriotyczne pieśni wciąż dźwięczy w naszych uszach. Drugą wielką miłością Pani Karoliny było harcerstwo. Będąc Harcmistrzem ZHP, pełniła funkcję zastępcy komendanta w Komendzie Hufca ZHP w Elblągu.

Za swoją długoletnią, pełną poświęcenia pracę zawodową i społeczną została uhonorowana: Złotym i Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Krzyżem za zasługi dla ZHP, Srebrną Odznaką Honorową Związku Inwalidów Wojennych RP oraz Nagrodą Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Elbląga i licznymi  nagrodami Dyrektora za osiągnięcia dydaktyczno wychowawcze.

Zapamiętamy Karolinę jako osobę ciepłą i serdeczną. Zawsze otwartą na  potrzeby drugiego człowieka, tolerancyjną, zaangażowaną w rozwiązywanie problemów swoich uczniów. Każdy był dla Niej ważny i tak samo potrzebny. Szanowała i ceniła wszystkich. Tego taktu i tej mądrości uczyliśmy się od Niej każdego dnia. Była i będzie dla Nas wzorem skromności
i prawdziwego człowieczeństwa.

Dziękujemy Ci, Karolinko, za Twoją obecność wśród nas. Potrafiłaś wesprzeć dobrym słowem, wysłuchać, być przy drugim człowieku w smutku i radości nawet wtedy, kiedy borykałaś się ze swoją osobistą tragedią. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.

Rodzinie zmarłej Pani Karoliny składamy serdeczne wyrazy współczucia od całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu.

Cześć Twojej Pamięci!

Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne Współpraca Szkół

Projekt międzynarodowy I am my Life Hero

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie wakacyjnym w ramach realizacji działań międzynarodowego projektu Erasmus+ I am my Life Hero.

Celem konkursu jest stworzenie mapy ciekawych miejsc w Polsce, odwiedzanych przez uczniów naszej szkoły podczas wakacji. Mapa zostanie stworzona w aplikacji google maps.

Czytaj więcej: Konkurs wakacyjny 

Dziękujemy za Państwa aktywność i pozytywne opinie na naszej szkolnej stronie FB, dzięki którym otrzymaliśmy wyróżnienie Orły Edukacji.

Copyright © 2024 SP 12 ELBLĄG Rights Reserved.