foto1
foto1
foto1
foto1
W tegorocznym Biegu Piekarczyka, w kategoriach młodzieżowych, aktywnie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Na pierwszych miejscach na mecie zameldowali się : Marta Ciszek, Karol Laszuk, Janek Król oraz Paweł Raulin. Drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli : Emilia Zawisza i jej brat Miłosz. Ponadto naszą szkołę reprezentowali jeszcze : Marysia Makowska, Ola Trocka, Gabryś Kuszner, Oliwier Rębisz, Wiktor Lubański oraz Karol Iskra.

Czytaj więcej: BIEG PIEKARCZYKA

Dnia 21.05.2019 r. na stadionie przy ul. Saperów odbyły się MISTRZOSTWA ELBLĄGA w INDYWIDUALNEJ LEKKOATLETYCE. Pomimo absencji w tych zawodach uczniów z klasy VII c i VIII c (wycieczka) , dzielnie rywalizowaliśmy o jak najlepsze lokaty w Mistrzostwach. W dzisiejszym starcie zdobyliśmy TRZY MEDALE. Na 300 m DRUGIE MIEJSCE zajęła Emilia Zawisza, w pchnięciu kulą SREBRNY MEDAL zdobył Gracjan Wiśnik. Także SREBRNE MEDALE zdobyły nasze sprinterki w sztafecie 4 x 100 m w składzie : Emilia Zawisza, Kornelia Gołębiewska, Martyna Waśniewska i Gabrysia Czacharowska.

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA ELBLĄGA w INDYWIDUALNEJ LEKKOATLETYCE

Pomimo ambitnej walki  w każdej konkurencji, nie udało się naszym zawodnikom stanąć na podium podczas dzisiejszej rywalizacji na stadionie lekkoatletycznym. Do medalu zabrakło zaledwie 30 punktów, co w rywalizacji wielobojowej jest bardzo małą różnicą między zespołami. Uczniowie startowali w następujących konkurencjach :
biegi na dystansie 60 m i 1000 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Naszą szkołę reprezentowali :
PATRYK GŁADYKOWSKI, FILIP ŚLIWOWSKI, DAWID CZERWIEC, KACPER ACHRAMOWICZ, JAKUB WEDEŁ oraz JAKUB GRZELAKOWSKI.
Dziękujemy za wielką wolę walki i ambitną postawę podczas zawodów.

Czytaj więcej: 4 BÓJ LA.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy i nasze zawodniczki w Mistrzostwach Elbląga w Trójboju Lekkoatletycznym. Drużyny naszej szkoły zdobyły odpowiednio ZŁOTE i SREBRNE medale. W dzisiejszych zawodach każdy uczestnik musiał wystartować w trzech konkurencjach: biegu na dystansie 60 m, rzucie piłeczką palantową oraz w biegu na 300 m.
Wzajemne wspieranie się i kibicowanie oraz ambitna postawa w każdym starcie zaowocowała wspaniałymi wynikami. A oto składy naszych drużyn.
Dziewczęta - SREBRNE MEDALISTKI : LENA DUBNOWSKA, ZUZIA POCZĄTEK, ZUZIA PECKA, ZUZIA ŻEMOJTEL, OLIWIA  GŁUCHOWSKA oraz PAULINA GLOD (rezerwa).
Chłopcy - ZŁOCI MEDALIŚCI : FILIP ŚLIWOWSKI, WOJTEK DĘBOWSKI, KSAWIER BUSZTA, KUBA MIKIELEWICZ oraz PATRYK GŁADYKOWSKI.
Gratulujemy osiągniętych wyników.

Czytaj więcej: TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie w Halowych Mistrzostwach Elbląga w LA. Na odbywających się w sali tartanowej SP-3 zawodach zdobyliśmy cztery medale. Tytuł mistrza Elbląga w skoku wzwyż uzyskał Alan Cieślak osiągając wynik 155 cm. Drugą lokatę w tej samej konkurencji zajął Jakub Czyżyk - Skoczyk (150 cm). Ten sam uczeń zdobył brązowy medal w skoku w dal osiągając rezultat 4,95 m. Na trzecim stopniu podium uplasował się także Gracjan Wiśnik w pchnięciu kulą (11,44 m).
  Wśród dziewcząt najlepsze lokaty zajęły : Emilia Zawisza  (7 miejsce w biegu 2 x 30 m), Kornelia Gołębiewska

Czytaj więcej: Halowa LA.

ZAKOPANE, 22-24.02.2019r.

Na torze lodowym „COS-OPO” w Zakopanem odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz  Mistrzostwa Polski juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Prawo udziału w wymienionych zawodach mięli zawodniczki i zawodnicy, łącznie 58osób, którzy wypełnili  limity czasowe. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowało dwoje panczenistów z Uczniowskiego Klubu Sportowego ”Viking”  przy SP-12 w ElbląguIga Wojtasik i Paweł Ostrowski. Spośród naszych reprezentantów najlepiej wypadła juniorka  – Iga Wojtasik, która zdobyła trzy medale – jeden srebrny i 2 brązowe. Ponadto była czwarta na dystansie 3000m i w wieloboju.

Oto wyniki czasowe i miejscowe z  poszczególnych dystansów i w wieloboju:

Juniorki   (500 m, , 1500 m , 1000m, 3000 m wielobój) :

1. GĄSECKA Karolina (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) :  59 (1) 2:07.19 (1) 1:22.54 (1) 4:31.06 (1)

wielobój -170,433pkt.

1. JABRZYK Natalia (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) : 28 (5) 2:12.38 (2) 1:24.02 (2) 4:38.39 (2)

wielobój- 174,815pkt.

1. KACZMAREK Olga (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) :  97 (3) 2:13.15 (4) 1:26.03 (4) 4:42.80 (3) 176,502 pkt.

……………………………

1. WOJTASIK Iga ( UKS Viking Elbląg ) : 60 (2) 2:12.74 (3) 1:25.63 (3) 4:50.43 (4)

wielobój-177,067pkt.

Na szczególną uwagę   zasługuje 2-gie miejsce w biegu na dystansie 500m, w którym Iga zdobyła tytuł wicemistrzyni kraju ustępując zawodniczce KS Pilica Tomaszów Mazowiecki – Karolinie Gąseckiej zaledwie 0,01 sekundy.

Dodatkową konkurencją, jednak nie wliczaną do klasyfikacji wielobojowej, był bieg masowy na dystansie 10 rund.  Iga Wojtasik z dorobkiem 6 pkt. zajęła 5 miejsce.

Wśród juniorów, w tej konkurencji, także piąte miejsce  i także z dorobkiem  5 pkt. – zajął Paweł Ostrowski.

Oto pozostałe wyniki juniorów :

Juniorzy młodsi  (500 m, 3000 m , 1500 m , 5000m, wielobój) :

1. PIOTROWSKI Jakub (KS Pilica Tomaszów Maz.) : 38.35 (5) 4:15.35 (1) 1:58.96 (3) 7:23.64 (1) 164,926 pkt.
  2. NAŁĘCKI Piotr (SKŁ Górnik Sanok) : 38.21 (4) 4:16.93 (2) 1:57.24 (2) 7:34.34 (2) 165,546 pkt.
  3. JABŁOŃSKI Mikołaj (MKS Korona Wilanów) : 38.54 (6) 4:18.66 (3) 2:01.02 (4) 7:42.02 (3) 168,192 pkt.

……………………………….

1. OSTROWSKI Paweł (UKS Viking Elbląg) : 40.09 (9) 4:30.85 (6) 2:09.77 (11) 7:58.46 (7) 176,334 pkt.

W punktacji generalnej klubów,  w kategorii junior, U.K.S ”Viking” Elbląg z ilością 47 pkt. zajął  VII  miejsce (sklasyfikowano 12 klubów).

W klasyfikacji łącznej województw – województwo warmińsko-mazurskie zajęło 5 miejsce z dorobkiem  47 pkt. (sklasyfikowano 7 województw).

TOMASZÓW MAZOWIECKI, 23-24.02.2019r.

W tym samym czasie na torze na torze lodowym „Arena” w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano V-tą finałową edycję zawodów w łyżwiarstwie szybkim z cyklu Ogólnopolskich Zawodów Dzieci –„I Ty możesz zostać mistrzem”. W imprezie udział wzięli zawodnicy  łyżwiarstwa szybkiego z czołowych klubów kraju oraz zawodniczki i zawodnicy elbląskich klubów Viking i Orzeł. Ogółem w imprezie udział wzięło 293 młodych adeptów  z 22 klubów.  Zawody ,w zależności od kategorii wiekowej,  rozegrano  na dystansach 100m, 300m , 500 m  i 1000m.

Rywalizacja odbyła się w czterech  kategoriach wiekowych indywidualnie: 10 lat i młodsi, 11, 12 i 13 lat oraz w biegach sztafetowych 10-11 lat i 12-13 lat.

Zawody cieszyły się wysokim  poziomem sportowym, o czym świadczą ustanowione przez zawodników nowe  rekordy życiowe na poszczególnych dystansach.

Oto miejsca jakie zajęli nasi zawodnicy w klasyfikacji generalnej w sezonie 2018/19 :

11 lat (E-2)  chłopcy:

SZCZEPANEK Bartosz  - 13 pkt.  – V m. ( sklasyfikowano 21 zawodników).

12 lat (D1)  dziewczęta:

ZAWISZA Emilia –  11 pkt. – VI m.

WIŚNIEWSKA Oliwia –  3 pkt. – XV m. ( sklasyfikowano 33 zawodniczki).

13 lat (D2) chłopcy :

FLORKOWSKI Mikołaj – 12 pkt. – VI m. ( sklasyfikowano 16 zawodników).

13 lat (D2)  dziewczęta :

GIBAS Kornelia  -  5 pkt. – XI m. ( sklasyfikowano 21 zawodniczek).

W prowadzonej punktacji szkół SP-12 w Elblągu zajęła 9 miejsce (42 pkt.) Sklasyfikowano 74 szkoły.

W punktacji klubów UKS „Viking” Elbląg ,w kategorii chłopców, z dorobkiem 25 pkt. zajął 9 miejsce (sklasyfikowano 17 klubów)  i w kategorii dziewcząt,  klub uplasował się także  na 9  miejscu (20 pkt.- na 16 klubów).

Po sklasyfikowaniu zawodników , sztab szkoleniowy trenerów ustali reprezentację Polski na międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie szybkim p.n. „Viking Race”, które odbędą się w dniach 01-02.03.2019r. w holenderskiej miejscowości Heerenveen. Wspomniane zawody traktowane są jako Mistrzostwa Europy w kategoriach dziecięcych i  młodzieżowych

Dużą szansę na miejsce w reprezentacji ma zawodnik Miłosz Zawisza (UKS Viking) startujący w kategorii 13-latków.

Ryszard Białkowski – trener UKS ”Viking” przy SP-12 w Elblągu.

Copyright © 2024 SP 12 ELBLĄG Rights Reserved.