W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu jako koordynator kończy 2 rok realizacji projektu  Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Erasmus + KA229- Partnerstwa Strategiczne w Dziedzinie kształcenia Partnerstwa Strategiczne Współpraca szkół I am my life hero- Jestem bohaterem mojego życia ze Szkołami partnerskimi:

Escola Publica Circell Oreldola Hiszpania

Gymnasium Constantinoupoleos Nicosia Cypr

Istituto Comprensivo Civitella Torricella Abruzzo Włochy

Jako koordynator SP 12 jest organizatorem ostatniego wydarzenia pod nazwą Smart Hero Week, podczas którego  zaprezentujemy rozwiązania edukacyjne oparte na nowoczesnej technologii.

Nauczyciele będą uczestniczyć w warsztacie online z użyciem tablic Flip w edukacji. Pokażemy, jak wprowadzić najnowsze narzędzia TIK do nauczania matematyki, sztuki oraz języka angielskiego w pracy zespołowej.

Oferując działania, które rozwijają pozytywną identyfikację jako bohatera nowoczesnych stylów uczenia się pragniemy pokazać wszystkim, jak współpraca i wymiana dobrych doświadczeń jest cenna w życiu.

Miało być zupełnie inaczej. Czekaliśmy na międzynarodową wizytę naszych przyjaciół ze szkół partnerskich, ale koronawirus pokrzyżował nam wszystkie plany. Bardzo nam smutno i  przykro z tego powodu. Mieliśmy zaplanowaną tygodniową wizytę na maj 2020. Chcieliśmy pokazać naszą szkołę, miasto i inne ciekawe miejsca. Chcieliśmy się odwdzięczyć za cudowną gościnność rodzin włoskich, cypryjskich i hiszpańskich. Niestety nie możemy.

Dlatego przygotowaliśmy wirtualną podróż według planu, który miał być zrealizowany podczas wizyty.

Mamy nadzieję, że nasza znajomość będzie trwać i pewnego dnia nasi europejscy przyjaciele będą mogli te miejsca  zobaczyć na własne oczy.

grupa Erasmus+