16 lutego 2020 grupa uczniów SP12 z klas 6a i 6d oraz 7b, 7c i 7d oraz nauczyciele po długiej podróży rozpoczęli Team Hero Week w Hiszpanii w ramach realizacji zadań projektu Erasmus+ I am my life hero.

Celem wizyty w szkole partnerskiej była inspiracja międzynarodowej drużyny oraz społeczności szkolnej do zmiany stylu życia. Szkoła Escola Circell w Moja Olerdola, położona niedaleko Barcelony, opiera swoje działania na metodzie pracy zespołowej. Pracując razem uczniowie dzielą się poglądami oraz cieszą się z korzyści jakie daje praca w grupie.

Podczas ceremonii powitalnej w miejscowym Domu Kultury zostały przedstawione cele projektu Erasmus+,  szkoły partnerskie z Cypru, Włoch oraz naszą szkołę koordynującą całą dwuletnią współpracę.

Szkolne zespoły muzyczno-taneczne zaprezentowały kolorowe efekty pracy zespołowej oraz współpracy szkoły z rodzicami.
Przed międzynarodową grupą uczniów postawiono pierwsze zespołowe zadanie-ułożenie ogromnych puzzli z logo projektu I am my live hero. Uczniowie zaśpiewali wspólnie znaną piosenkę Blowing in the wind.

Nasza międzynarodowa grupa miała okazję zwiedzić partnerską szkołę Escola Circell, w której znajduje się studio radiowe. Uczniowie wystąpili w cotygodniowej audycji prowadzonej przez samych hiszpańskich uczniów. Tematem audycji były walory pracy zespołowej w naszych szkołach oraz miejscowościach. W drugiej części audycji nasi uczniowie przedstawili lokalne przedsięwzięcia na rzecz ochrony środowiska, w tym nowoczesne rozwiązania  elbląskiego ZUO. Audycję radiową można odsłuchać w poniższym linku.