Drugiego dnia Team Hero Week w ramach projektu Erasmus+ nasza międzynarodowa klasa przeżyła niezwykle ekscytujący, pełen wrażeń czas w stolicy Katalonii.  Podążając za przewodnikiem spacerowaliśmy pięknymi ulicami Barcelony. Mieliśmy okazję podziwiać niezwykłą architekturę Antonio Gaudiego. Wspaniałym przykładem pracy zespołowej realizującej wizję Gaudiego, jest Bazylika Sagrada Familia. Na zakończenie dnia odwiedziliśmy kolorowy i niezwykły Park Guell zaprojektowany także przez tego wybitnego artystę.

W trzecim dniu wizyty partnerskiej w ramach programu Erasmus+ Team Hero Week zwiedziliśmy muzeum najsławniejszego katalońskiego muzyka Pablo Casals. Geniusz wiolonczeli przeżył trzy wojny, w tym jedną domową. Był obrońcą praw i wolności człowieka. W 1971 został nagrodzony Medalem Pokoju ONZ.

Escola Circell zaprosiła nas na koncert uczniów i nauczycieli w audytorium centrum kultury Temporada. Był to doskonały przykład pracy zespołowej społeczności szkolnej. Po uczcie muzycznej delektowaliśmy się pięknymi widokami śródziemnomorskiego wybrzeża. Nie mogliśmy też powstrzymać się od kąpieli!

Wspólne zwiedzanie umożliwiło nie tylko poznanie niezwykłej kultury, ćwiczenie znajomości języka angielskiego, ale także pozwoliło uczniom na zawiązanie przyjaźni międzynarodowych.