foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elblągu w roku szkolnym 2018 / 2019 w sposób szczególny obchodzi stulecie rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
25 września 2018r. jako jedyna w mieście i jedna z pięciu w województwie warmińsko – mazurskim odśpiewała hymn Polski i dwie patriotyczne pieśni: Rotę, a także pieśń Święta miłość kochanej Ojczyzny w obecności komisji delegowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. To wyjątkowa sprawa dla szkoły i zaszczyt, bo do konkursu zostało wybranych tylko trzysta szkół z całego kraju. „Byliśmy uczestnikami ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.”- informowała z-ca dyrektora szkoły Alina Dudzik.

Społeczność szkoły- uczniowie w liczbie prawie ośmiuset osób wraz z nauczycielami i dopingującymi rodzicami ubrani odświętnie, rozumiejąc patriotyczny i bardzo podniosły moment stanęło na wysokości zadania. Czekamy na wyniki konkursu. Dyrektor szkoły Jolanta Piekarska była pod wrażeniem z powodu dobrej organizacji święta i pięknego wykonania pieśni, które dla każdego Polaka powinny być ważne, bo przypominają o demokracji i wolności ciężko zdobytej przez byłe pokolenia Polaków. Jury wręczyło na ręce dyrektor szkoły i każdego ucznia specjalny dyplom uczestnictwa w konkursie.
Tak spektakularne przedsięwzięcie było możliwe dzięki wszystkim pracownikom szkoły, ale szczególny udział ma koordynator muzyczny- nauczycielka muzyki p. Beat Antczak- Kozera przy współudziale wychowawców klas. Od początku roku szkolnego wszystkie klasy przygotowywały się do wykonania wybranych utworów.
Miejmy nadzieję, że wspólne śpiewanie, które wzruszało do łez, piękne dekoracje, kotyliony na piersi każdego z uczniów i pracowników szkoły, cisza szanująca patetyczną chwilę, dobra organizacja i oficjalne stroje przyniosą wspaniałe wiadomości o wynikach ogólnopolskiego konkursu. (autor:rzecznik prasowy SP 12- D. Radomska)

 

Copyright © 2022 SP 12 ELBLĄG Rights Reserved.