foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

26 września to Europejski Dzień Języków. To cykliczne święto obchodzone od 2001r., kiedy z inicjatywy Rady Europy ze Strasburga kierowany jest do mieszkańców Europy apel o podejmowanie nauki większej ilości języków obcych przez ludzi w różnym wieku i w rozmaitej formie po to, by możliwe było osiągnięcie wzajemnego porozumienia między ludźmi reprezentującymi kultury z czterdziestu siedmiu państw europejskich, zamieszkiwanych poprzez osiemset milionów ludzi. Celem tej promocji jest uświadomienie europejczykom, że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogactwa kulturowego naszego kontynentu.


Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu podejmuje takie wartościowe inicjatywy. Dlatego kolejny raz obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień. Uczniowie indywidualnie, w parach, grupach, klasach wyrażali swoje stanowisko na temat tego, czy warto uczyć się języków obcych. W rezultacie korytarze szkoły zapełniły się plakatami wykonanymi przez nich najróżniejszymi technikami, a każdy z nich był ciekawy i piękny.... Widać, że duch rozwoju i chęć osiągania sukcesów w świecie dzięki znajomości języków obcych jest dla uczniów szkoły nie bez znaczenia. Ten fakt podkreśliła kreatywność uczniów i ilość wykonanych przez nich prac. Dodatkowo wszystkie klasy wzięły udział w konkursowym quizie sprawdzającym znajomość języka angielskiego i wiedzy na temat krajów anglojęzycznych.
Ile znasz języków, tyle razy jesteś człowiekiem- tak mówi popularne powiedzenie. W SP 12 uczymy się czterech języków europejskich: angielskiego, niemieckiego, włoskiego i rosyjskiego. W tym tkwi bogactwo naszych uczniów i silna podstawa do dalszego ich doskonalenia, sukcesów i samozadowolenia. Mamy nadzieję, że potwierdzą to egzaminy końcowoszkolne.

Organizatorki EDJ:
Małgorzata Ściślak
Dorota Radomska

Copyright © 2022 SP 12 ELBLĄG Rights Reserved.