26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić ponad 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych. Dlatego nosi on nazwę „Europejski Dzień Języków Obcych”.

W ramach tych obchodów do mieszkańców państw europejskich, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia- szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że jest ona kluczowym czynnikiem bogatego dziedzictwa naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

Dzień Języków Obcych