foto1
foto1
foto1
foto1

Na torze lodowym Tialf w Heerenveen (Holandia) w dniach 01-02.03.2019r.   rozegrane zostały międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie szybkim p.n. Viking Race. Zawody te  traktowane są jako Mistrzostwa Europy w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych. W imprezie udział wzięło 296 zawodniczek i zawodników z 13 państw.
Do reprezentacji kraju, w omawianych zawodach , kwalifikowali się zawodniczki i zawodnicy, łącznie 24osoby, którzy uzyskali limity czasowe i miejscowe w zawodach finałowych OZD, OOM oraz Mistrzostwa Polski Młodzików.
Jak już wcześniej informowałem, w Kadrze Narodowej na wspomniane zawody znalazł się elbląski panczenista, zawodnik U.K.S Viking , uczeń kl. VIIIC SP-12 w Elblągu - Miłosz Zawisza.

Spośród  reprezentantów Polski w zawodach najlepiej wypadł Szymon Wojtakowski. Zawodnik K.S Pilica Tomaszów Mazowiecki, startujący w kategorii 13-latków,  zdobył 5 złotych medali .
Miłosz Zawisza, który w zawodach rywalizował w tej samej kategorii, zdobył dwa brązowe medale na dystansie 1000m, ustanowił dwa rekordy życiowe a w klasyfikacji wielobojowej uplasował się na czwartej pozycji.
Oto wyniki czasowe i miejscowe z  poszczególnych dystansów i w wieloboju:
Juniorzy C (13 lat)   (500 m, 1000 m , 500 m , 100m, wielobój) :

1. WOJTAKOWSKI Szymon - POL. 39.23(1) 1:17.78(1) 38.59(1) 1:18.34(1),  wielobój- 155.880 (1)
2. HUTT Sille - NED 40.79(3) 1:20.61(2)  40.36(3)1:20.40(2)   wielobój- 161.655 (2)
3. LOREGGIA Alessandro - ITA 40.53(2) 1:22.55(6)  39.90(2)1:21.50(4)   wielobój- 162.455 (3)
..................................
4. ZAWISZA Miłosz - POL. 41.34(4) 1:21.01(3)  40.94(4- rekord życiowy) 1:20.54(3- rekord życiowy)  wielobój- 163.055 (4- rekord życiowy).
Nasza reprezentacja wypadła znakomicie w klasyfikacji drużynowej zajmując drugie miejsce i ustępując tylko gospodarzom zawodów - Holendrom.
Dla M.Zawiszy zawody te były ostatnimi  w tym sezonie.  Uzyskane przez niego wyniki dają powód do satysfakcji i nadzieję, że zawodnik będzie notował kolejne sukcesy w przyszłym sezonie.

Ryszard Białkowski - trener UKS Viking przy SP-12 w Elblągu.

Copyright © 2024 SP 12 ELBLĄG Rights Reserved.