foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno – Historycznym na makietę polskiego zabytku pt. „100 Zabytków na 100-lecie Niepodległości", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu, nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca:

I (ex)    „Brama Targowa w Elblągu" –  Adam Witecki – kl. 5b
            „Zamek Królewski w Warszawie" – Katarzyna Kołecka – kl. 5c
            „Katedra we Fromborku" – Dominika Ilnicka i Konrad Ilnicki – kl. 5d


II (ex)   „Żuraw w Gdańsku" – Patrycja Mucharska – kl. 5c
            „Wieża Piastowska w Cieszynie" – Jakub Peciak – kl. 6c

Na uznanie zasługuje również makieta „Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie" autorstwa uczniów kl. 5c  – Dawid Dzięcioł, Patryk Gładykowski, Tymoteusz Maszka, która ze względów organizacyjnych nie mogła wziąć udziału konkursie.

Prace można podziwiać na ekspozycji w SP 12 (półpiętro) oraz  na stronie: https://www.facebook.com/sp12.elblag/. (autor:M. Jurewicz)

 

Copyright © 2021 SP 12 ELBLĄG Rights Reserved.