foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

 NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Szkoła Podstawowa na 12  w Elblągu otrzymała wsparcie finansowe w formie dotacji celowej na realizację działań w ramach priorytetu 3. : Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych.  Otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 12 000 zł. Całkowity koszt realizowanego w szkole projektu wynosi 15 000 zł.
Celem programu jest zakup nowości wydawniczych, wyposażenia do biblioteki szkolnej oraz realizacja działań promujących czytelnictwo


I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP 12 w Elblągu

 

Pierwszy Turniej Szachowy w naszej szkole za nami. Inicjatorami tej rywalizacji w grze królów byli: Nikodem Kozera, Jakub Darmetko i Adam Kuraś.

 

 6 czerwca w bibliotece szkolnej odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP 12 w Elblągu. Do rozgrywek zgłosiło się siedemnastu uczestników, którzy wykazali się nie tylko znakomitą grą w szachy, ale też, a może przede wszystkim, wysoką kulturą osobistą. Turniej przebiegał w świetnej atmosferze i według zasad fair play.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za miło spędzony czas. 

Puchar Dyrektora Szkoły wygrał bezapelacyjnie z maksymalną liczbą punktów Alexander Brudziński z kl. 7b. Alexander pozostał niepokonany przez cały turniej. Puchar zostanie wręczony podczas uroczystości zakończeniu roku szkolnego.

Szczególne podziękowania należą się najmłodszym naszym uczestnikom czyli Hani Pocałujko z klasy 2a oraz Jakubowi Peplińskiemu z klasy 3a, którzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez pozostałych uczestników.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim graczom, gratuluję umiejętności i świetnej postawy. 

Słowa podziękowania należą się także Panu Waldemarowi Darmetko, który wspomógł nas przy przygotowaniu pucharu dla zwycięzcy.

 

Do zobaczenia za rok!

 

Copyright © 2024 SP 12 ELBLĄG Rights Reserved.