Zachęcamy do wzięcia udziału bez względu na wiek!
Prace przyjmujemy do 3 kwietnia 2020 r.
Będą one oceniane w 3 kategoriach wiekowych:
-dzieci w wielu przedszkolnym,
-dzieci w wieku szkolnym,
-młodzież i dorośli.
O wynikach konkursu i terminie wernisażu konkursowego zwycięzcy zostaną powiadomieni przez Organizatora.Szczegółowy regulamin poniżej, w sekretariacie szkoły

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12 W  ELBLĄGU

zaprasza do udziału w :

Konkursie plastycznym pt : „Piękno Warmii i Mazur”

organizowanym w ramach projektu

„ MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE

DLA JUNIORA I SENIORA”

Budżet Obywatelski 2020r.

Czekamy na Wasze swobodne wypowiedzi plastyczne i wrażenia artystyczne przetworzone na obrazy i prace plastyczne, których źródłem jest piękno naszego regionu.

Inspiracją do prac plastycznych niech będą słowa patrona naszej szkoły, poety ludowego Michała Kajki :

„ A wśród łąk przy jeziorze

Czasem mgła niby obłokiem

I zachwyt serce bierze,

Gdzie spojrzysz tylko okiem…”

Cele konkursu:

- Prezentacja piękna otaczającej nas przyrody,

-Pogłębianie zainteresowań i odkrywanie urody Warmii i Mazur,

-Kształtowanie przywiązania do środowiska naturalnego człowieka, jego poszanowania i zachowania dla przyszłych pokoleń ,

-Pogłębianie poczucia tożsamości regionalnej ,

-Zachęcenie do poszukiwań artystycznych i postaw ekologicznych,

-Rozwijanie umiejętności posługiwania się różnymi środkami wypowiedzi artystycznej,

- Rozwijanie pomysłowości, wyobraźni i kreatywności,

-Prezentacja twórczości o ciekawych walorach estetycznych i artystycznych,

-Zintegrowanie dzieci i osób starszych we wspólnych działaniach.

Uczestnicy konkursu:

Konkurs skierowany jest do społeczności miasta Elbląga, dzieci przedszkolnych , uczniów szkół podstawowych i ich rodzin , słuchaczy UTWiON  i będzie oceniany w trzech kategoriach wiekowych:

-dzieci w wieku przedszkolnym,

-dzieci w wieku szkolnym,

-młodzież i dorośli.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu, ul. Zajchowskiego 12.

Założenia organizacyjne:

Zadaniem konkursowym jest zobrazowanie w formie prac plastycznych wrażeń jakie niesie ze sobą uroda krajobrazu i wyjątkowe miejsca Warmii i Mazur

Technika prac dowolna (rysunek, malarstwo, grafika, kolaż i inne techniki). Format A4 lub A3)

Do każdej pracy powinna być przyklejona na odwrocie kartą informacyjną zawierającą następujące dane:

-imię i nazwisko

-wiek

-tytuł pracy

- nazwa przedszkola, /szkoły,/ instytucji - adres

-opiekun

-telefon kontaktowy

DO KAŻDEJ ZŁOŻONEJ DO KONKURSU PRACY KONIECZNIE NALEŻY DOŁĄCZYĆ ZGODĘ NA  UDZIAŁ W KONKURSIE , NIEODPŁATNE PUBLIKOWANIE NADESŁANEJ PRACY I PRZETWARZANIE  I ZBIERANIE  DANYCH  (DRUK W ZAŁĄCZENIU).

Termin składania prac do 03 kwietnia 2020 r w sekretariacie szkoły lub przesłanie pod adres:

Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Zajchowskiego 12 82-300 Elbląg

Z dopiskiem konkurs plastyczny Piękno Warmii i Mazur.

O wynikach konkursu zwycięzcy zostaną powiadomieni przez Organizatora.

Zgłoszone prace stają się własnością SP 12 w Elblągu. Jeżeli autor życzy sobie zwrotu tej pracy, proszę o zastrzeżenie tego, dołączając taką informację do zgłoszonej pracy.

Kontakt w sprawie konkursu:

Alina Dudzik

Tel:608047133