foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Trzynastego w piątek może okazać się całkiem szczęśliwym dniem, co mogą potwierdzić uczestnicy konkursu na najlepszy teledysk do anglojęzycznej piosenki świątecznej, kolędy lub pastorałki.

Konkurs cieszy się powodzeniem. W tym roku miała miejsce jego trzecia edycja. Wybór formy realizacji, czyli teledysku stał się najlepszym pomysłem od dwóch lat.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie z klas czwartych i piątych. Cieszy fakt, że choreografia i stylizacja do wszystkich utworów była przez uczestników przemyślana, co dowodzi dużego zaangażowania w przygotowanie występu przez nich.

Oryginalnością wyróżniła się klasa piąta „e”, która śpiewała słowa piosenki „Let It Snow” i tańczyła w śniegu. Nie zabrakło też wyjątkowych efektów specjalnych w wykonaniu piosenki „All I Want for Christmas” przez klasę piątą „d” i piątą „c”. Szczególne uznanie należy przyznać Amelce i Paulince z klasy czwartej „b” za pierwsze kroki w kręceniu teledysku do tej samej piosenki.

Jury wyłonione z grona obserwatorów oceniło intensywność oklasków przyznawanych za obejrzane teledyski. W rezultacie zwycięzcami konkursu zostali przedstawiciele klasy piątej „d”. Za nimi uplasowali się uczniowie z piątej „c”, a na trzecim miejscu znaleźli się wykonawcy z piątej „e”. O drugim i trzecim miejscu rozstrzygnęła dogrywka.

Zabawy i emocji było bez liku, ale to nie wszystko, bo one przecież towarzyszyły nagrywaniu teledysków. To właśnie jest idea konkursu- dobra zabawa i nauka języka angielskiego.

Organizatorki konkursu- Joanna Liskowicz, Dorota Radomska, Agata Siedlecka doceniły ogromny wkład uczestników w przygotowania do konkursu i na deser zaserwowały „profesjonalny teledysk” z piosenką i życzeniami, które co roku nagrywają dla społeczności szkolnej nauczyciele SP12. Można go obejrzeć na stronach internetowych, do czego gorąco zachęcamy.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i opiekunom dzieci wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia. To czas radości i prezentów. Święta tuż, tuż…. Rozśpiewani  i weseli czekamy na nie. Cieszymy się, że przy tej pięknej okazji mogliśmy uczyć się języka angielskiego i rozwijać nasze kreatywne pasje. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia- Merry Christmas !!!

Link do zwycięskiego teledysku: KLIKNIJ.

 

 

                                                                                                                                             Dorota Radomska

                                                                                                                                             Rzecznik prasowy SP 12

 

Copyright © 2021 SP 12 ELBLĄG Rights Reserved.