foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W dniach 5-6  października 2019 odbyła się już 9 edycja  Ptasiego Pikniku, organizowanego przez Nadleśnictwo Elbląg i Stowarzyszenie DRAPOLICZ w ramach Europejskich Dni Ptaków pomiędzy Krynicą Morską i Piaskami. Ptasi Piknik  to coroczne  niezwykłe wydarzenie ornitologiczne, gdzie każdy mógł pod okiem ornitologów podziwiać jesienne migracje ptaków.

I w tej edycji , po raz kolejny w dzień sobotni, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 12 w Elblągu wzięli udział.  Było nas  50 osób. Przejazd  autokarem  na miejsce imprezy było sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie za pośrednictwem Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Impreza była prawdziwą przygodą dla miłośników ptaków i aktywnego wypoczynku. Pogoda nie zawiodła, trochę było chłodno, ale słońce towarzyszyło nam cały czas.

Każdy z uczniów otrzymał kartę uczestnictwa, na której odbijał  pieczątki jako punkty po poprawnym wykonaniu zadań przyrodniczych. Były układanki, zgadywanki, opowieści       pracowników Nadleśnictwa Elbląg i Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej o przyrodzie, lesie i gospodarce leśnej, warsztaty rozpoznawania gatunków ptaków, konkursy, pirografia. Dzieci mogły samodzielnie zbić  budkę lęgową. Za wykonanie zadań i zdobycie pieczątek dzieci otrzymały nagrody: plakaty z gatunkami ptaków, magnesy, zakładki czy książeczki.

Na koniec można było skorzystać z ogniska lub mini baru z gorąca herbata i domowym ciastem. Ptasi Piknik to święto  ptaków i ludzi. Warto tam być za rok.

Małgorzata Czyszek

 

Copyright © 2024 SP 12 ELBLĄG Rights Reserved.