foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

7 listopada br. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W Przystanku Historia - Centrum Edukacyjnym IPN przy ul. Mierosławskiego 5 zorganizowano wieczornicę "Niezłomna-Niepodległa-Nieodległa!" . Dzieci i młodzież uroczyście upamiętniły niezwykły czas odzyskania przez Polskę upragnionej niepodległości. Okolicznościowy program, zorganizowany w ramach projektu Fundacji BGK "Na 100 Niepodległa", wypełniły piękne wiersze, pieśni patriotyczne, drama i taniec przedstawiającej drogi Polski do niepodległości.


W czasie spotkania wręczono również nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Strofy na Niepodległej", nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Elbląga, Pan Witold Wróblewski, Dowódca Pułku Wsparcia Wielonarodowej Dywizji Północ - Wschód, Pan płk Andrzej Duda oraz Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku, Pan Krzysztof Drażba.
Wieczornica pozwoliła zarówno występującym dzieciom i młodzieży, jaki i zebranym gościom, przenieść się w lata rozbiorów, walk niepodległościowych i pamiętnego 11 listopada 1918 r.
Stanowiła też przepiękny hołd dla tych, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

Copyright © 2022 SP 12 ELBLĄG Rights Reserved.