foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

 17 października 2018r. na terenie SP 12 w Elblągu miało miejsce oficjalne otwarcie „Podwórka Talentów NIVEA”. Brali w nim udział uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, ale także dzieci i ich wychowawcy z elbląskich przedszkoli: nr 15, nr 13 oraz przedszkola ”Przyjaciele Kubusia Puchatka”.

NIVEA to linia produktów kosmetycznych międzynarodowego koncernu Beiersdorf AG z Hamburga obecna na rynku od 1906r., która zawitała w 2018r. do Elbląga do Szkoły Podstawowej nr 12 im. M. Kajki przy ul. Zajchowskiego. Dzięki niej na terenie szkoły powstało przepiękne „Podwórko Talentów”. „W NIVEA od lat pielęgnujemy nie tylko skórę, ale rodzinną bliskość.”- czytamy na stronie internetowej NIVEA. Firma zaprasza polskie szkoły podstawowe do udziału w tej akcji od siedemnastu lat. Ufundowała już sto placów zabaw, osiemdziesiąt podwórek, sto szkółek piłkarskich i dwadzieścia podwórek talentów.

„Podwórko Talentów NIVEA” to wyjątkowe miejsce, bo uczy i rozwija umiejętności poprzez dobrą zabawę. Poznaj trzy strefy talentów: artystyczną, sportową i naukową, przetestuj wszystkie i odkryj swój talent!”- tak brzmi misja NIVEA.

Wszystko po to, by „zachęcać dzieci i całe rodziny do ruchu i integracji. To stały i długofalowy cel NIVEI w pielęgnowaniu rodzinnej bliskości”. Właśnie dlatego zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach NIVEA buduje Podwórka Talentów warte dwieście tysięcy złotych, łącząc w niepowtarzalny sposób zabawę z nauką.

Nasza szkoła przystąpiła w kwietniu 2018r. do akcji NIVEI. Wygrała konkurs w kategorii miast z ludnością powyżej sto tysięcy po nagraniu filmu pokazującego talenty uczniów i uzbieraniu odpowiedniej ilości głosów. Głosowanie trwało od 11 maja do 21 czerwca 2018r. Rodzice, dzieci, nauczyciele, pracownicy szkoły i jej przyjaciele, mieszkańcy Elbląga, okolic, a nawet sprzymierzeńcy z zagranicy stanęli na wysokości zadania, bo codziennie na „Podwórko” głosowało tysiąc, a nawet więcej osób. Na ten sukces mogło zapracować tylko pięć polskich szkół, a my znaleźliśmy się na ich czele. To nie było proste, bo trzeba było zainteresować społeczność szkolną i prosić ją o systematyczne wsparcie.” – opowiada vice-dyrektor SP 12 Alina Dudzik, opiekun akcji.

Czy warto dbać o rozwój dzieci np. na „Podwórku Talentów” i czy NIVEA wspiera słuszną sprawę? Najlepiej odpowiadają na to pytanie dzieci, rodzice i pedagodzy.

Mateusz, 5a: To nowoczesny plac zabaw. Atrakcją dla mnie jest kopuła i zbiór gwiazd, które dzięki kryształkom świecą światłem dziennym.

Patryk, 3c: Ja lubię bocianie gniazdo, bo uwielbiam się bujać, a tam mogą być nawet trzy osoby. Ale to fajne!

Olek, 3c: A ja najchętniej spędzam czas na rowerze, który ma mnóstwo funkcji i oglądając kalejdoskop- to jest super!- nigdy nie wiem, co powstanie z tych kryształków…

Ewelina, mama Karola z 1b: Karol był na podwórku wczoraj, spróbował wszystkiego i tak był zadowolony, że nie mógł się zdecydować na to, co mu się najbardziej podobało.

Paulina Czyżyk, pedagog: Wychowanie dziecka zaczyna się od zabawy. Plac jest okupowany nawet w weekendy i to nie tylko przez lokalnych mieszkańców. To dobry pomysł na lekcje szacunku, współpracy, integracji czy też tolerancji.

 

Akcja NIVEI pokazuje, że warto stawiać na rozwój dzieci. Boisko szkolne wzbogacone w atrakcje, które wspierają ich ambicje i zainteresowania jest niewątpliwie ideą godną naśladowania, bo dzieci ze społeczności szkolnej i okolic „dwunastki” są zachwycone zabawą na „Podwórku NIVEA”, uczą się i integrują ze sobą i rodziną. Jedynym problemem jest według Aliny Dudzik „brak poszanowania wspólnej własności.” Tego boimy się najbardziej, ale jednocześnie mamy nadzieję, że korzystający z „Podwórka” rozumieją, że tym dłuższa zabawa, im więcej troszczymy się o ten obiekt. Jesteśmy dumni, że możemy go mieć i o to dbać, tym bardziej, że jest to jedyne takie miejsce w Elblągu. Ponadto splendoru dodaje fakt, że na mapie NIVEI znajdujemy się w gronie wybranych polskich szkół, a taka promocja jest miła dla każdego elblążanina.

                                                                                                                                              Dorota Radomska

                                                                                                                                             Rzecznik prasowy SP 12

 

Napisali o nas-PORTEL

 

Copyright © 2021 SP 12 ELBLĄG Rights Reserved.