Dnia 6 października rozpoczął sie trwajacy dwa dni VIII Ptasi Piknik na Mierzei Wiślanej. W sobotę w tej imprezie uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły.
Byli to uczniowie klas: 4a, 5a, 6d, 7b, 8b i 8c. Wspaniały czas spędziliśmy rozwiązując zagadki, wypalając kontury ptaków na desce, odpowiadając na pytania, układając puzzle, klocki, odgadując nazwy ptaków, drzew, wśród których te ptaki żyją, słuchając pasjonujących opowieści o życiu i zwyczajach ptaków czy obserwując ich obrączkowanie.

Z tarasu widokowego podziwialiśmy zapierający dech w piersiach widok Zalewu Wiślanego,  z jednej strony, i Morza Bałtyckiego z drugiej.Po zjedzeniu upieczonych przy ognisku kiełbasek poszliśmy nad morze, aby posłuchać szumu fal i odetchnąć morskim powietrzem. Wrażenia z tego dnia długo pozostaną w naszej pamięci.(autor: M. Hamernik)