Konkursowy koncert angielskojęzycznych kolęd, pastorałek, piosenek świątecznych i noworocznych

Druga edycja konkursu na najlepsze wykonanie w języku angielskim kolędy, pastorałki, piosenki świątecznej lub noworocznej pokazała 17 grudnia 2018r., że uczniowie SP 12 są bardzo kreatywni, weseli i ambitni.

Swoje pomysłowe stylizacje, kreacje, choreografie i znajomość języka angielskiego zaprezentowały klasy: 5 d, 4 c, 4 d, 4 e.

Uczniowie z klasy piątej „d” wystąpili nawet dwukrotnie. Nie były to jednak prezentacje na żywo. Dobór repertuaru i przygotowanie piosenek wiązały się z nagraniem teledysku z udziałem konkursowiczów.

Zgromadzona publiczność- grono składające się z uczestników, klasy siódmej „d”, a także piątej „a” oceniała jakość wykonania piosenki i nagrania, scenografię i choreografię, znajomość tekstu i stopień radości emanującej ze wspólnej bożonarodzeniowej zabawy. Było to na tyle trudne, że o wyborze zwycięzców decydowała dogrywka. Wyrazem oceny widzów były oklaski- im dłużej serwowane i bardziej gromkie, tym wyższa lokata uczestników konkursu.

W rezultacie dyplomy i słodycze przypadły uczniom klasy piątej „d” za wykonanie piosenki Shakin’a Stevens’a „Merry Christmas Everyone”, gdyż ich teledysk był bezkonkurencyjny, przemyślany i niezwykle sympatyczny. Następnie gratulowaliśmy klasie czwartej „d” za prezentację tej samej piosenki, ale w innej aranżacji. Trudno było się nie oprzeć nagrodzeniu niesamowicie wesołej piosenki klasy czwartej „e”, która przypomniała „Jingle Bells”. Ponadto usłyszeliśmy piosenki popularnych artystów takich jak Mariah Carey czyli „All I Want for Christmas” czy Modern Talking „It’s Christmas”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Brawa za odwagę, wkład pracy i oryginalne „obycie sceniczne”. Koncert był niezwykle ciepłym i niepowtarzanym przeżyciem. Już dziś wiadomo, że klasy obecne w charakterze widzów przygotują swoje pomysły na następną edycję naszej świątecznej zabawy, czyli za rok będzie nas więcej! To nie tylko zabawa, wspólne świętowanie, ale także nauka współpracy w grupie, tolerancji, szukania pomysłów, samodyscypliny i co równie ważne- nauka języka angielskiego. Już nie możemy się doczekać kolejnej Gwiazdki….. A tymczasem dołączamy się do wyśpiewanych życzeń: Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Organizatorki:

Joanna Liskowicz