foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W miniony weekend ,  na kajakowym torze regatowym COS w Wałczu, rozegrane zostały XXI Mistrzostwa Polski Masters w kajakarstwie klasycznym.

W imprezie wzięło udział 149-ciu kajakarzy i kanadyjkarzy z 41 klubów Polski, wśród których znalazła się 8-osobowa ekipa elbląskich kajakarzy, którzy reprezentowali klub ZKS Olimpia Elbląg.

Ryszard Białkowski-n-el SP-12 w Elblągu, w omawianych, zawodach startując w  wspólnie z Krzysztofem Wojewodą, Mirosławem Kreczmanem i Tadeuszem Wieprzkowskim w K-4 wywalczył  złoty medal  na dystansie 200m i srebrny na1000 m.

Startując w konkurencji K-4 mikst razem z Tadeuszem Wieprzkowskim, Anetą Bartnicką i Iwoną Kreczman  zdobył   złoty medal na dystansie 200m.

Wspólnie z Krzysztofem Wojewodą startując w osadzie  K-2 wywalczył też 2 brązowe krążki  zarówno na 200 jak i 1000 m, w którym elbląska osada prowadziła niemal do mety a srebrny medal przegrała o 0,6 sekundy .

Największą satysfakcję miał jednak z wyniku w konkurencji k-1 na dystansie 200m, w której zajął 5 miejsce. I chociaż nie zdobył medalu, to poprawił swój życiowy rekord o 2 sekundy a przegrał z nie byle kim, bo byłymi reprezentantami Polski, medalistami i uczestnikami Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw Świata i  Europy. W konkurencji startowało 14 kajakarzy.

Bardzo dobrze wypadły także inne elbląskie osady , co w klasyfikacji drużynowej pozwoliło elblążanom zająć wysokie 4-te miejsce.

Copyright © 2020 SP 12 ELBLĄG Rights Reserved.