Klasa 3b. Uczestniczyliśmy w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej pt. „Kim jestem w INTERNECIE?”. Dotyczyły one bezpiecznego, świadomego i odpowiedzialnego korzystania z INTERNETU. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Kim jestem? Jak widzą mnie inni? Czy wizerunek w sieci powinien odpowiadać temu, jacy jesteśmy w życiu codziennym?. Przedstawialiśmy i omawialiśmy prawdziwe historie i zachowania. Pozwoliło nam to zdobyć wiedzę o zagrożeniach i bezpiecznym poruszaniu się w sieci. Podsumowaniem zajęć było projektowanie swoich awatarów i nicków. Mogliśmy przekonać się, że potrafimy zgodnie pracować i podejmować wspólne decyzje.

Czytaj więcej: 3b-Kim jestem w internecie

Klasa 3a, 3b, 3c w roku ważnych wydarzeń – 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego włączyły się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” i oddali hołd poległym żołnierzom. Uczniowie przywołali pamięć tych, którzy stali się wzorem ofiarności i niezłomności. Zapalili znicze przy kwaterze wojskowej, w której znajdują się groby jeńców wojennych wielu narodowości: żołnierzy francuskich, włoskich oraz polskich. Udali się też pod krzyż brzozowy, który upamiętnia zbrodnie katyńskie. Pamięć o poległych jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Czytaj więcej: Pamieć o poległych...

Czytaj więcej: 3 B, jaka będzie dziś pogoda...?

W klasie 2b wspólnie omawialiśmy lekturę „Zaczarowana zagroda". Wyszukiwaliśmy informacje o Antarktydzie i pingwinach w książkach popularnonaukowych, wzięliśmy też udział w rozwiązywaniu zadań i rebusów. Obejrzeliśmy film ,,Zaczarowana zagroda". Na podsumowanie zajęć wykonaliśmy wspaniałe lapbooki prezentujące życie w krainie wiecznego lodu i zagrody pingwinów.

Czytaj więcej: IIb- "Zaczarowana zagroda"

Klasa 3a, 3b, 3c Wszyscy wiedzą, że nauka przez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję. Ten dzień był doskonałą okazją do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, którą w trakcie wakacji zdążyliśmy zapomnieć. Poprzez gry i zabawy matematyczne, np.: KABOOM, JA MAM. KTO MA?, POPCORN MATEMATYCZNY, DUO MAT, KOŚCI w ciekawy sposób doskonaliliśmy swoją wiedzę matematyczną. Zabawa matematyką była świetna!!!

Czytaj więcej: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Klasa 3b. W Bibliotece Pedagogicznej uczestniczyliśmy w zajęciach JAKA BĘDZIE DZIŚ POGODA?. Przypomnieliśmy sobie czym jest pogoda, jak ważna jest jej obserwacja, dekodowaliśmy nazwy miejscowości, wyszykiwaliśmy w internecie informacji o pogodzie. Przy pomocy karty kodów programowaliśmy trasy dla OZOBOTÓW. Zajęcia były świetną okazją, aby sprawdzić się w pracy zespołowej i kulturalnym komunikowaniu się ze sobą. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tych twórczych zajęciach.

Czytaj więcej: 3B w Bibliotece Pedagogicznej.

Dzieci z klasy 2b lubią, gdy wokół siebie mają życzliwych ludzi. Pamiętają, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Czytaj więcej: II b

Świętowaliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Braliśmy udział w warsztatach z eksperymentowania- tworzyliśmy mieszaniny i sprawdzaliśmy ich właściwości. Poznaliśmy tajniki zdrowego odżywiania w ramach Tygodnia zdrowia:) Dzień kolorowych skarpetek i nowe powitanie w klasie 2 a.

Czytaj więcej: 2A w marcu :-)

W piątek 1 marca uczniowie klasy 2 a wzięli udział w spotkaniu z laureatami Mistrzostw Polski FTS panią Katarzyną Czyżyk i panem  Michałem Zacharewiczem, które odbyło się w Centrum Tańca "Promyk".

Czytaj więcej: 2A- TAŃCE

Klasa 2 a od 3 września 2018r. bierze udział w ogólnopolskim programie „MegaMisja”.  Jest to  program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty.

Czytaj więcej: 2a- MEGA MISJA