Zachęcamy do włączenia się w akcję "Pola Nadziei". Już w najbliższy poniedziałek 25 kwietnia w SP nr 12 w Elblągu!

„Pola Nadziei” to program stworzony w 1988 roku w Edynburgu, w Szkocji. Rozpoczęła go Fundacja Marie Curie Cancer Care. Celem programu jest pozyskanie środków na potrzeby hospicjów, propagowanie idei opieki hospicyjnej i uwrażliwianie społeczeństwa na los umierających. Żonkil jest symbolem nadziei dla chorych.

Co roku jesienią na całym świecie sadzi się cebulki żonkili. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, wolontariusze kwestują na rzecz hospicjum. Ofiarodawcy otrzymują za przekazany do puszki datek kwiat żonkila lub jego symbol – symbol nadziei na nowe życie – odrodzenie.

Serdecznie zachęcamy Was - drodzy Uczniowie, Rodzice, Opiekunowie i Nauczyciele do włączenia się w tę piękną i szlachetną akcję.

Już w najbliższy poniedziałek - 25 kwietnia br. od godzin porannych do popołudnia ( 1 - 9 lekcja i przerwy) wolontariusze będą kwestowali na rzecz Elbląskiego Hospicjum im. dr Aleksandry Gabrysiak.

Liczymy na Waszą życzliwość, hojność i wielkie, otwarte serca!