Narodowe Czytanie

Szkoła Podstawowa nr 12 im. M. Kajki  w Elblągu po raz kolejny wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie  organizowanej z inicjatywy i pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

Podczas tegorocznej 10. jubileuszowej  odsłony Narodowego Czytania  Para Prezydencka zaproponowała do wspólnej lektury dramat Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”.

W naszej szkole obchody Narodowego Czytania zaczęliśmy już 3 września . Podczas lekcji  języka polskiego uczniowie prezentowali fragmenty dramatu i poznawali sylwetkę autorki.

4 września przyjęliśmy  zaproszenie Pana Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego i wzięliśmy udział w miejskich obchodach Narodowego Czytania , które odbyło się w gościnnych progach  I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

Podczas tej uroczystości naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 7e Apolonia Owczarek i Oliwia Głuchowska. Apolonia brawurowo wcieliła się w tytułową bohaterkę dramatu, a Oliwia rewelacyjnie wypadła w roli Hesi- jej córki. Obie uczennice przygotowywała pani Beata Dziemidowicz, a podczas występu, czytając rolę Hanki, towarzyszyła im Pani Katarzyna Kurek-Raszlińska.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie do udziału we wspólnym czytaniu, by razem odkrywać piękno i aktualność polskiej literatury.

Kolejne Narodowe Czytanie już za rok. Już teraz serdecznie na nie zapraszamy.